Šta mladi misle o preduzetništvu u Srbiji?

objavljeno 16.3.2012.

Većina mladih u Srbiji nije motivisana da se bavi preduzetništvom i ne planira svoju profesionalnu karijeru u toj oblasti. Ovo pokazuju rezultati istraživanja Grananskih inicijativa koje je sprovedeno u toku 2011. godine u 16 gradova i opština Srbije sa oko 1200 mladih ljudi izmenu 15 i 30 godina. Ministarstvo omladine i sporta je podržalo ovo istraživanje koje kaže da 58% mladih ne planira pokretanje sopstvenog biznisa u narednih 5 godina, dok je tek 7% mladih to već uradilo. Od 35% mladih koji žele da pokrenu biznis, većina je sa srednjom stručnom spremom dok je 41% njih nezaposleno. Najviše potencijalnih preduzetnika ima u Beogradu (53%) dok je u Vojvodini situacija obrnuta: čak 76% mladih Vojvonana/ki ne planira da se okuša u preduzetnišvu u narednih 5 godina.

Pročitajte rezultate istraživanja >>